Blog

Affiliate Features je kategorie sama pro sebe

03.08.2018

Ačkoliv se to nezdá, tak za poslední měsíce se událo několik změn v affiliate marketingu. Hlavní změnou byl příchod inovativní platformy Affiliate Features, která bude nadále vytlačovat konkurenčními systémy.

Inovativní platforma přišla s novým konceptem, který vychází ze dvou tradičních modelů. Dosud existovaly pouze Affiliate sítě a klasický software pro provozování vlastního affiliate programu. Inzerent si tedy musel vybrat a ne vždy byl s výsledkem spokojen. 

Affiliate sítě

Affiliate síti je potřeba odvádět nemalá procenta z prodejů a zároveň nemá inzerent nic pod kontrolou, kromě výšky provize. Mezi známé zástupce patří eSpolupráce, CJ, Dognet a další.

Software

Zakoupíte si software, pomocí kterého budete moci budovat svůj tým obchodníků, kteří budou za vás prodávat. Nejčastější příčina selhání je nedostatek partnerů, kteří by byli schopni vytvořit alespoň nějaké prodeje. Dosud nejrozšířenějším softwarem je Affilbox (od 8 458 Kč na rok s DPH) 

Affiliate Features

Hybridem mezi zmíněnými modely. Na platformě Affiliate Features spustíte kampaň, kterou budete mít zcela pod kontrolou. Přidanou hodnotou bude automatické zviditelnění kampaně v rámci administrace aplikace, ale také přidání reklamní kampaně do tohoto katalogu kampaní. Budete získávat nové partnery i organickou cestou.

Cena licence za měsíc je vypočítána podle prodejů, ale vždy s omezením horní hranice, což znamená, že zaplatíte maximálně 499 Kč. Díky celkové koncepci aplikace se platforma může považovat za novou kategorii v rámci affiliate marketingu.

Lze očekávat výrazný nárůst zájmu o tuto platformu, protože přišla s levným, inovativním a funkčním řešením.